Хмільницьке бюро правової допомоги

17 травня працівниками відділу  Хмільницьке бюро правової допомоги Ганною Мариніч та Інною Шереметою проведено  робочу зустріч з головою Соколівської сільської ради  Кальяновою  Ніною Володимирівною.

Під час зустрічі обговорено становлення та розвиток системи БПД, порядок її отримання жителями Хмільницького району, напрямки роботи Козятинського МЦ та Хмільницького бюро правової допомоги.
Результатом даного заходу є підписання меморандуму , щодо надання безоплатної правової допомоги, що передбачає: консолідацію зусиль спрямованих на захист, дотримання та забезпечення гарантій державного захисту конституційних прав і свобод громади  на безоплатну правову допомогу. 
Задля досягнення мети цього Меморандуму сторони домовилися про співпрацю за такими напрямами:
 1. Взаємодія щодо реалізації права осіб на отримання безоплатної первинної та безоплатної вторинної правової допомоги;
 2.  Створення умов для отримання кваліфікованої правової допомоги малозабезпеченим категоріям  осіб, які мають на це  право згідно ст. 14 ЗУ “Про безоплатну правову допомогу”,
в т.ч.   з надання  безоплатної первинної правової допомоги: 
      - надання правової інформації;
     -  надання консультацій та роз”яснень  з  правових питань;
      -  складення  заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів
процесуального характеру);
- надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної  правової допомоги  
   та медіації;
з надання  безоплатної вторинної правової допомоги: 
- здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
- складення документів процесуального характеру та інше.
Проведено виїзний прийом громадян в приміщенні  Соколівської сільської   ради. 
            За юридичною допомогою звернулось 2 громадянина, яким було надано 4  консультації.  Громадяни звертались з наступних питань :  щодо оспорювання заповіту в судовому порядку; перелік необхідних документів для отримання БВПД; оформлення права власності на гараж; виготовлення технічної документації на земельну ділянку.
Для працівників Соколівської сільської ради було проведено тренінг на тему « Організація органами місцевого самоврядування БППД». Працівникам сільської ради була надана інформація про відділ  Хмільницьке бюро правової допомоги  Козятинського місцевого центру: функції, завдання та послуги, що надаються.
       Під час проведення тренінгу працівників Соколівської сільської ради повідомлено про зміни в законодавстві про безоплатну правову допомогу. Так, відповідно до внесених змін, - право на безоплатну вторинну правову допомогу отримали: внутрішньо-переміщені особи та особи, які претендують на встановлення такого статусу, а також особи, які звернулись за отриманням статусу особи, на яку поширюється дія ЗУ «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту».
         Крім цього ветерани війни та всі особи, на яких поширюється дія ЗУ «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту» мають право на безоплатну вторинну правову допомогу не лише з питань їх соціального захисту, але й з будь-яких інших питань. 
        Також суттєво змінилися підходи до визначення рівня малозабезпеченості, зокрема:
- право на БВПД має особа, якщо її дохід не перевищує 2-х прожиткових мінімумів (раніше враховувався 1 прожитковий мінімум);
- в розрахунок береться середньомісячний дохід особи, яка звертається за допомогою, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було раніше.
  Приділено   увагу процедурі організації органами місцевого самоврядування безоплатної первинної правової допомоги.
       По завершенню тренінгу сторони обговорили удосконалення механізму обміну інформацією та перенаправлення клієнтів, які потребують правової допомоги до Хмільницького бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: м. Хмільник, вул. Літописна, 11.
 
 
 
Переглядів: 903