Обговорення перспективного плану розвитку

16 січня відбулися розширені засідання виконкомів Маркушівської, Великоострожоцької і Кустовецької   сільських рад.

Участь у засіданнях взяли перший заступник голови Хмільницької районної державної адміністрації Павло Горбатюк, голова Хмільницької районної ради Зоя Бонсевич, начальник відділу організаційної роботи, внутрішньої політики та зв’язків із ЗМІ Володимир Горобець, члени виконкому, активні жителі громади.
 
Головами зазначених сільських рад було проінформовано присутніх про здійснену роботу за останні три роки та запропоновано для обговорення перспективні плани розвитку територій на 2019- 2021 роки.
 
Як зазначив Маркушівський сільський голова Володимир Дрончак, впродовж 2016- 2018 років проведено поточний ремонт дороги по вул.Гоголя с.Митинці, проведено реконструкцію системи вуличного освітлення по с.Митинці (завдяки перемозі в  першому районному конкурсі розвитку територіальних громад «Світле село»), проведено реконструкцію пам'ятників загиблим воїнам Другої світової війни  с.Митинці та с.Маркуші, проведено поточний ремонт дороги по вул.Вишнева , виконано роботи по ремонту другої половини ДНЗ с.Маркуші, проведено поточний ремонт доріг комунальноі власності с.Маркуші по 4 вулицям, придбано оргтехніку для будинку культури с.Маркуші, бібліотеки с.Маркуші та с.Митинці, для дитячого садка с.Маркуші, закуплено та встановлено дві автобусні зупинки с.Маркуші , здійснено вирубку сухостійних та фаутних дерев біля будинку культури та пам'ятника загиблим воїнам в с.Маркуші, проведено капітальний ремонт поштового відділення с.Маркуші, закуплено та проведено заміну віконних та дверних пройомів в приміщенні бібліотеки с.Маркуші, проведено монтаж системи вуличного освітлення с.Маркуші вул.Шевченка, пров.Б.Хмельницького,  поточний ремонт доріг по  6-ти вулицях с.Маркуші , також  у с.Митинці закуплено та змонтовано дитячий ігровий майданчик,  закуплено та змонтовано автобусну зупинку.
 
Одноголосно було підтримано завдання  на 2019-2021 роки, а саме:   завершити благоустрій паркової зони біля будинку культури с.Маркуші, провести капітальний ремонт перекриття приміщення бібліотеки с.Маркуші, замовити та встановити вхідні двері в ДНЗ с.Маркуші, виконати заміну віконних проємів будинку культури с.Маркуші, закупити та встановити твердопаливний котел для будинку культури с.Маркуші, за наявності коштів виконати роботи по реконструкції будівлі приміщення бібліотеки с.Митинці з добудовою, провести ямковий ремонт доріг комунальної власності.
 
За словами Великоострожоцького сільського голови Меланії Мельничук за останні роки, зокрема, проведено капітальний ремонт сільського клубу,    було виготовлено проектно-кошторисну документацію по проекту «Реконструкція   та поліпшення  технічного стану водойми №1 в с.В.Острожок Хмільницького району Вінницької області», за рахунок наданої субвенції  для НВК ЗШ 1-11 ступенів- ДНЗ»  було придбано насос, придбано  флюорограф. Завдяки участі  в районному конкурсі проектів  територіальних громад з проектом «Капітальний ремонт глядацької зали» було проведено ремонт глядацької залі в сільському клубі. Також, було виготовлено проектно-кошторисну документацію на підведення водогону на 4 –ьох вулицях. Завдяки участі в районному конкурсі проекту «Ніхто не забутий, ніщо не забуто» було замінено пам’ятник загиблим воїнам односельчанам і разом з тим поставлено пам»ятний знак «Вклонись вдові фронтовика» та ін..
 
Основними завданнями до перспективного плану розвитку Великоострожоцької територіальної громади на період 2019-2021 років визначено: проведення водогону, провести благоустрій набережної та прилеглої до неї території, укріплення  дорожнього покриття мосту, зробити ямковий  ремонт вулиці 8-го Березня, упорядкувати територію могили загиблих воїнів, встановити пам’ятник   померлим в роки Голодомору 1932-1933 роках.
 
Як зазначив Кустовецький сільський голова Петро Гладкий, завдяки програмі «Шкільний автобус»  забезпечується  систематичний безкоштовний підвіз учнів до місця навчання і додому.   За останні роки зроблено поточний ремонт будівлі шкільної їдальні, укріплені стіни, замінена покрівля даху, утеплено приміщення , зроблено якісний ремонт в трьох класних кімнатах, в кожну з них придбано нову дошку, здійснено протипожежний захист горища приміщення навчального закладу,  замінено ряд вікон на пластикові, облаштовано внутрішню вбиральню в школі та побудовано вбиральню на вулиці.  Було зроблено капітальний ремонт приміщення дитячого садка,оздоблення стін спальної та ігрової кімнат, внутрішньої вбиральні, ремонт кухні, побудовано котельню з встановленням твердопаливного котла, замінена уся система опалення, яка встановлена в стіни задля безпеки дітей та ін.
 
Також, закуплено ігровий  майданчик, закуплено штучне покриття ( траву),  утеплено приміщення ДНЗ, придбано  дві альтанки.
 
  В Кустовецькій сільській раді вдалося за останній рік зробити капітальний ремонт двох клубів в Кустівцях і в Рогинцях, в бібліотеці с.Рогинці зроблено поточний ремонт.
 
Кустовецька сільська бібліотека стала переможцем 15 обласного конкурсурозвитку територіальних громад : «Інтернет без меж: спілкуємося , об»єднуємося заради збереження історико- культурної та духовної спадщини», завдяки якому отримала ноутбук і принтер.
 
Зроблено зовнішнійремонт приміщення сільської ради, фельдшерського пункту та відділення зв»язку в с.Рогинці.
 
Приорітетним напрямками перспективного розвитку Кустовецькоїї територіальної громади на 2019-20121 роки визначено та одноголосно підтримано: ремонт сільських доріг, освітлення вулиць, створення зон відпочинку, розвиток туризму. З цією метою заплановано:
 
провести капітальний ремонт з асфальтованим покриттям по вул.. Весняна протяжністю 1100 м
 Проектно-кошторисна документація становить 1млн.486 тис грн
Провести ремонт доріг по вул..Лісовас.Кустівці та вул.. Сонячна с. Рогинці протяжністю 2200 м
Провести освітлення усіх вулиць  по с. Кустівці,с. Рогинці протяжністю 16 км.
Створити умови жителям наших сіл для роздільного збору сміття( обладнати модулі, встановити контейнери)
Розпочати будівництво храму с.Кустівці
Сприяти підприємцям у створенні закладів побутового обслуговування
Облаштувати територію сільського клубу с. Кустівці
 Облаштувати територію ФАПу с. Кустівці
 Важливо, що єдиний хто може визначити долю розвитку села та громади – це жителі цієї громади.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Переглядів: 1035