Щодо посилення карантину

Кабінет Міністрів України затвердив нові заходи щодо посилення карантину, який було запроваджено через поширення коронавірусної хвороби.

Зокрема, серед іншого, Уряд вирішив обмежити кількість працюючих пунктів пропуску на державному кордоні – їх залишиться 21, обов’язкова 14-денна обсервація всіх, хто повертається з-за кордону, заборона пересування вулицями більше двох людей (за виключенням осіб, що супроводжують дітей) та обов’язкове носіння маски.
 
Денис Шмигаль також закликав утриматися від походів на шашлики, прогулянок парками та відвідувань масових місць відпочинку на найближчі 3-4 тижні.
 
– Це насправді допоможе нам уникнути тієї ситуації, яка є в інших країнах, де хвороба розвивається гіперболічно, дуже швидко і з фатальними наслідками, – сказав прем'єр. – Говорячи про можливість послаблення карантину, про це можна буде говорити, якщо буде зафіксовано динаміку зниження захворюваності у кінці квітня. Спочатку на роботу підуть люди працездатного віку, паралельно відновлюватиметься рух громадського транспорту.
 
Згідно з прийнятими змінами, на всій території України до кінця карантину діятиме заборона на:
 
з 6 квітня перебування в громадських місцях без вдягнутої маски, респіратора;
 
з 6 квітня переміщення групою осіб більш ніж дві особи (крім випадків службової необхідності та супроводження дітей);
 
перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу батьків;
 
відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон (крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності);
 
відвідування спортивних та дитячих майданчиків;
 
відвідування установ і закладів, що надають паліативну допомогу, соціального захисту, установ і закладів, що надають соціальні послуги;
 
перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, тощо.
 
Також постановою закріплюються правила проведення самоізоляції та обсервації. Контроль за дотриманням режиму самоізоляції здійснюється поліцейськими, військовослужбовцями, Національною гвардією, працівниками державних установ Міністерства охорони здоров’я тощо.
 
Постанова набуває чинності після опублікування в офіційному друкованому виданні.
 
 
Джерело: https://vinrada.gov.ua
Переглядів: 650