Як працюватимуть школи з 1 вересня
З 1 серпня 2020 року залежно від епідемічної ситуації в кожному з регіонів або окремих адміністративно-територіальних одиницях країни встановлюється один з рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19 – «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний».
Зокрема, на території з «помаранчевим» рівнем небезпеки заборонено відвідувати заклади освіти здобувачами у групах більш ніж 20 осіб, крім закладів дошкільної та загальної середньої освіти.
На території регіонів із «червоним» рівнем небезпеки здобувачам освіти заборонено відвідувати заклади освіти.
На території регіонів, з «помаранчевим» та «червоним» рівнем епідемічної небезпеки органи державної влади та місцевого самоврядування можуть застосовувати додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи в межах компетенції.
Уряд також дозволив проводити акредитації освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, у віддаленому (дистанційному) режимі, а також ухвалювати рішення про умовну (відкладену) акредитацію освітніх програм без проведення або з частковим проведенням акредитаційної експертизи до 1 вересня 2020 року.
– Навчальний рік для більшості учнів розпочнеться традиційно: діти підуть у школу 1 вересня. Спільно з МОЗ ми здійснюємо моніторинг епідеміологічної ситуації у кожному регіоні та розробляємо можливі сценарії. Найближчим часом будуть впроваджені відповідні алгоритми, про що МОН надасть докладні роз'яснення. Також не виключено, що навчальний процес може відбуватись у змішаній формі, – зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.
Навчальний рік в Україні розпочнеться відповідно до одного з трьох сценаріїв. Рішення щодо обрання сценарію, за яким буде відбуватись навчання, визначатимуть регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, залежно від особливостей епідеміологічної ситуації в конкретному регіоні:
варіант перший – низький рівень захворюваності, відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі;
варіант другий – високий рівень захворюваності, освітній процес забезпечується дистанційно;
варіант третій (найбільш імовірний) – середній рівень захворюваності, освітній процес забезпечується як дистанційно, так і в закладах освіти з дотриманням правил дистанціювання та гігієни:
– у пріоритеті – дотримання соціальної дистанції та використання засобів індивідуального захисту;
– скасування масових заходів і екскурсій;
– проведення зборів педколективів дистанційно;
– запобігання скупченню людей;
– розмежування потоків школярів залежно від їхнього віку;
– рекомендоване проведення окремих видів занять на свіжому повітрі та застосування комбінованого навчання.
Для молодшої школи повністю дистанційна форма навчання застосовуватися не буде.
Поки невідомо, чи будуть змушені діти сидіти на всіх уроках у масках. У разі необхідності навчальні заклади закриватимуть на карантин на 14 або 7 днів (остаточно не ухвалено).
Джерело: https://vinrada.gov.ua
Переглядів: 568