Про безоплатну правову допомогу

РОЗШИРЕНО КОЛО ОСІБ, ЯКІ МАЮТЬ ПРАВО НА БЕЗОПЛАТНУ ВТОРИННУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ
5  січня 2017 року набув чинності Закон України «Про Вищу раду правосуддя», яким внесено зміни до  Закону України «Про безоплатну правову допомогу»  та розширено коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. 

Насамперед, йдеться про:
- внутрішньо переміщених осіб та осіб, які претендують на встановлення такого статусу;
- осіб, які звернулись для отримання статусу особи, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту.
Крім цього, безоплатна вторинна правова допомога (послуги зі складення процесуальних документів та представництва інтересів громадян в судах та перед іншими особами)  -  ветеранам війни, зокрема учасникам бойових дій та іншим особам, на яких поширюється ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» надається не лише з питань їх соціального захисту, як це було до прийняття зазначених змін, а з будь-яких інших питань.
Також суттєво змінилися підходи до визначення рівня малозабезпеченості:
1) особа має  право на БВПД, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів (раніше враховувався один прожитковий мінімум);
2)  враховується середньомісячний дохід особи, яка звертається за допомогою, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було дотепер.
Нагадаємо, що отримати БПД жителі Хмільницького району можуть за місцем розташування: Козятинського МЦ (м. Козятин, пров. Кондрацького, 1А, тел. 04342-2-02-07, 2-00-17) та  Хмільницького бюро правової допомоги (м. Хмільник, вул. Літописна, 11,  тел. 04338-2-07-67), під час виїзних прийомів громадян у сільських радах та  під час роботи дистанційних пунктів доступу -  в Хмільницькій районній бібліотеці для дорослих, Хмільницькому міськрайонному центрі зайнятості. Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно).
 
Олександр Комар – директор Козятинського МЦ
 
Переглядів: 651