Шановні керівники підприємств, установ, організацій та мешканці міста Хмільника і Хмільницького району!
Згідно розпорядження від Державного підприємства «Національна енергокомпанія України «НЕК Укренерго», по команді Центральної диспетчерської служби ПАТ „Вінницяобленерго” в Хмільницькому районі та місті Хмільнику з 1 грудня 2014 року частково, а з 15 грудня 2014 року в повному обсязі застосовуються графіки аварійних відключень (ГАВ).
ГАВ розробляються відповідно до вимог Наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості N142 від 12.02.2014 року і застосовуються у разі:
– несподіваного виникнення аварійного дефіциту потужності та зниження частоти електричного струму нижче рівня 49,6 Гц;
– якщо не вистачає часу для введення графіків обмеження потужності або введені обмеження є недостатньо ефективними;
– порушення режимів граничних перетоків або недопустимого перевантаження устаткування, зниження рівня напруги в контрольних точках.
Ще в листопаді поточного року в Україні виник дефіцит палива та гідроресурсів, що призвело до порушення балансу між виробництвом і споживанням електричної потужності та її нестачі в об’єднаній енергосистемі країни.
Адміністрація СО „Хмільницькі ЕМ” неодноразово зверталась до керівників підприємств, установ і організацій, з проханням економніше відноситись до споживання електричної енергії. Розміщувались статті в місцевій пресі із закликами до населення з приводу того що необхідно раціонально використовувати електричну енергію та не користуватись одночасно декількома потужними електроприладами. Особливо актуальним питанням є зниження електроспоживання у години найбільшого навантаження енергосистеми: з 8.00 до 11.00 та з 18.00 до 22.00 години. Саме в ці години споживачі вмикають одночасно найбільш енергоємні електроприлади: електричні плити, електрочайники, кондиціонери, бойлери, теплі поли, праски, пральні машини і т.д. Необхідно відповідально та розумно підходити до споживання електроенергії, адже, зазвичай, надмірне споживання ніяк не пов’язано з реальними потребами, а є наслідком звичайного безвідповідального ставлення до цього питання. Враховуючи велику кількість електроустаткування в кожній оселі, важливо використовувати економну техніку та уникати одночасного використання енергоємних приладів. Оптимальний варіант – використовувати такі прилади вночі, коли енергодефіцит є мінімальним.
Проте нажаль до даних порад прислуховуються далеко не всі і тому енергетика, з метою збереження стабільності всієї енергосистеми, вимушена застосовувати режим аварійних відключень.
Графіки вводяться в дію протягом 10-15 хвилин після розпорядження головного диспетчера електроенергетичної системи України. Персонал СО „Хмільницькі ЕМ” лише виконує команду диспетчера ЦЕС та не має в даному питанні самостійних повноважень.
Відповідальність за своєчасність і точність виконання розпоряджень щодо введення ГАВ, а також за їх ефективність (відповідність відключеного навантаження заданим величинам) несе черговий персонал підприємств електроенергетики. Втручання в дії оперативного персоналу підприємств електроенергетики щодо застосування ГАВ неприпустиме.
Невиконання вимог інструкцій відносно графіків аварійних вимкнень є порушенням вимог Закону України „Про електроенергетику” та ст. Кримінального Кодексу України (службова недбалість).
СО „Хмільницькі ЕМ” діє виключно в правовому полі України, є частиною Об’єднаної Енергетичної Системи України і має неухильно виконувати рішення Державного підприємства «Національна енергокомпанія України «НЕК Укренерго».
Графіки аварійних відключень погоджені з органами місцевого самоврядування, орієнтовний графік з прив’язкою до населених пунктів та вулиць міста Хмільника, опублікований в місцевій газеті „Життєві обрії”.
Тривалість та обсяги вимкнень електроенергії спрогнозувати важко, оскільки це залежить від ситуації в об`єднаній енергетичній системі України. Як правило, знеструмлення споживачів від електроенергії згідно даного графіка може тривати не більше ніж 2-3 години. При цьому черговість аварійного відключення розрахована так щоб, по-можливості, не торкатись об'єктів життєзабезпечення, а саме - зв'язку, лікарень, навчальних та дошкільних закладів, підприємств безперервного виробництва, а також тих, які забезпечують водо- і газопостачання, працюють на оборонну здатність нашої держави. Графіки відключень складаються таким чином, щоб у керованому режимі зменшити навантаження, а у разі, якщо не вдається відновити баланс між виробництвом і споживанням електричної потужності, починає спрацьовувати захисна автоматика.
Оскільки графіки аварійних відключень вводяться в дію та скасовуються розпорядженням диспетчера Центральної енергосистеми НЕК «Укренерго», проінформувати споживачів про такі відключення та передбачити їхню тривалість заздалегідь, на жаль, неможливо. Застосування графіків аварійних відключень триватимуть до вирівнювання балансу між виробництвом та споживанням електричної потужності, тобто до тих пір, коли знизиться рівень споживання до рівня виробництва потужності. ГАВ на даний час є єдиним можливим рішенням прийняття якого дозволяє не призвести об’єднану енергетичну систему України до стану колапсу. Зупинки генеруючих потужностей АЕС і ТЕС призведуть до зупинки промисловості та житлово-комунального господарства, що в свою чергу потягне за собою вимушене звільнення працівників та інші негативні наслідки як економічного так і техногенного характеру.
Зважаючи на вищевикладене, просимо з розумінням віднестись до ситуації, що виникла в Об’єднаній енергосистемі України і в самій державі в цілому.
Переглядів: 2665